Budownictwo

Griffin Premium RE: Dywidenda wyższa i co pół roku

Po jesiennym przejęciu spółki przez brytyjski fundusz Globalworth Real Estate Investments przyszedł czas na nowe porządki w Griffin Premium RE, spółce zarządzającej portfelem nieruchomości komercyjnych, której celem jest regularne dzielenie się wpływami z czynszów z akcjonariuszami.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Walne zgromadzenie (terminu jeszcze nie wyznaczono) ma zatwierdzić zmianę nazwy na Globalworth Poland RE oraz ważną modyfikację polityki dywidendowej.

Zarząd proponuje, by wypłata sięgała do 90 proc. wolnych operacyjnych przepływów pieniężnych (FFO) i była dokonywana co pół roku. Dotychczasowe założenie to wypłata 65 proc. FFO raz do roku.

Walne zgromadzenie ma ponadto zadecydować o ofercie prywatnej o wartości 400 mln euro (1,7 mld zł), skierowanej m.in. do akcjonariuszy większościowych spółki oraz akcjonariuszy większościowych głównego udziałowca.

Spółka jest w trakcie zaawansowanych negocjacji dotyczących zakupu obiektów biurowych o wartości około 300 mln euro.

– Globalworth chce być ważnym partnerem rozwoju pozycji Polski na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Wybraliśmy ten kraj jako kluczowy kierunek naszej ekspansji w regionie ze względu na wielkość polskiego rynku, jego płynność, dobre perspektywy gospodarcze i ogromny potencjał do inwestowania w rozwijającym się segmencie biurowym – podkreśla Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. inwestycji w funduszu Globalworth. – Biorąc pod uwagę stały, rosnący napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz popyt na nowoczesną powierzchnię biurową w ostatnich latach, uważamy, że Polska to dla nas najlepsze miejsce do rozwoju biznesu i naszej pozycji lidera rynku biurowego w regionie – dodaje. Dziś Griffin ma w portfelu 12 obiektów, m.in. warszawską Halę Koszyki.

Akcje REIT kosztują na GPW 5,2 zł. Wiosną ub.r. w IPO akcje były sprzedawane po 5,7 zł, tuż przed ogłoszeniem wezwania kurs spadł do 4,38 zł. W jesiennym wezwaniu fundusz Globalworth Real Estate Investments płacił po 5,5 zł. ar

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły