Budownictwo

Ursus na celowniku deweloperów

Spółki Ronson i Robyg zainwestowały po ponad 80 mln zł w zakup gruntów w warszawskiej dzielnicy.
Foto: materiały prasowe

Ronson zawarł warunkowe umowy nabycia działek w Ursusie za blisko 82 mln zł netto.

– To nasz pierwszy projekt realizowany w tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Nabywane nieruchomości są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co pozwoli nam wybudować w tym miejscu osiedle liczące docelowo około 1, tys. mieszkań. Realizację pierwszego etapu projektu zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku – mówi Rami Geris, członek zarządu Ronsona. Transakcja zostanie zamknięta o ile miasto nie skorzysta z prawa pierwokupu.

Kilka dni wcześniej grunty za ponad 82 mln zł kupił Robyg. To kolejna inwestycja dewelopera w tej dzielnicy – na działce stanie 1,8 tys. mieszkań.

- Transakcje jest efektem skrupulatnego planowania i aktywnego poszukiwania terenów inwestycyjnych o jak najlepszych parametrach. Warszawski Ursus, gdzie Grupa Robyg est już obecna, o jedna z najszybciej rozwijających się części stolicy. Jest ona idealnym przykładem udanej rewitalizacji fragmentu miasta, łączącej industrialny charakter z nowoczesną dzielnicą przyjazną dla mieszkańców. Ten rejon Warszawy cieszy się coraz większą popularnością - komentuje Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły