Budownictwo

Buy back w Prochemie

Walne zgromadzenie przegłosowało skup za 24 mln zł. Ale były sprzeciwy.
Foto: materiały prasowe

Walne zgromadzenie akcjonariuszy inżynierskiej spółki zadecydowało o uruchomieniu skupu do 960 tys. (25 proc.) akcji własnych (także imiennych) po maksymalnym kursie 25 zł. Bieżąca wycena to 19,9 zł.

Budżet na buy back to 24 mln zł. Skup ma zostać zakończony do 30 marca br. Ma się odbyć na zasadzie przyjmowania przez spółkę ofert od akcjonariuszy.

Do uchwały zgłoszono sprzeciw. Prochem niedawno uzyskał pieniądze zasądzone z tytułu rozliczenia kontraktu dla PERN-u. Menedżerowie firmy oszacowali, że po spłacie zobowiązań i zapłaceniu podatków do rozdysponowania pozostanie około 22 mln zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły