Biznes i sport

Operacja „Powrót Kubicy”

Polski kierowca walczy o powrót do Formuły 1. Jest gotowy do jazdy, ale w sezonie 2018 pozostało już tylko jedno wolne miejsce w stawce, o które walczy kilku zawodników.

Robert Kubica

Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak

Od dramatycznego rajdowego wypadku, w którym Robert Kubica otarł się o śmierć, minęło ponad sześć lat. Strzaskane w wypadku prawe ramię, które lekarze cudem uratowali przed amputacją, nigdy nie odzyska pełnej sprawności, ale jak przyznaje sam kierowca, ograniczone możliwości chwytu czy rotacji nadgarstka bardziej przeszkadzają mu w życiu prywatnym niż w wyczynowej jeździe samochodem.

Po powrocie do uprawiania wyczynowego sportu wywalczył rajdowe mistrzostwo świata w kategorii WRC-2 i co prawda później nie uzyskiwał takich sukcesów w królewskiej kategorii WRC, ale niejednokrotnie błyszczał świetnym tempem i za kierownicą prywatnie wystawianej rajdówki potrafił wygrywać odcinki specjalne w walce z fabrycznymi kierowcami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz