Biznes i sport

Polski sport oparty jest na wsparciu finansowym giełdowych spółek

W sukcesach polskich skoczków narciarskich, reprezentacji narodowej w piłce nożnej, lekkoatletów, żużlowców, rajdowców i wielu innych wyczynowców i amatorów mają udział i będą mieć m.in. przedsiębiorstwa notowane na GPW.
Drużynowi mistrzowie świata Skoki narciarskie cieszą się w naszym kraju wyjątkowo dużą popularnością. W ubiegłym roku reprezentacja Polski w składzie (na zdjęciu od lewej): Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, zdobyła w Lahti złoty medal mistrzostw świata. Było to pierwsze takie osiągnięcie w historii naszych skoków. Starty skoczków wspierali i nadal chcą wspierać m.in. Grupa Lotos i Grupa Azoty.
Archiwum

Giełdowe spółki mocno inwestują w sponsoring krajowego sportu. – W strategii sponsoringowej PKN Orlen sport od wielu lat ma kluczowe znaczenie. Z jednej strony jako największa polska firma i mecenas polskiego sportu czujemy się odpowiedzialni za wspieranie dyscyplin, które mają pozytywny wpływ na aspiracje sportowe Polaków, z drugiej strony sport posiada olbrzymi potencjał w zakresie wykorzystania go do promocji produktów i usług, ponieważ nieodłącznie związany jest z emocjami – informuje biuro prasowe paliwowego koncernu.

W tym roku logo firmy może być widoczne zwłaszcza podczas mających się odbyć w lutym zimowych igrzysk olimpijskich w koreańskim Pjongczangu. PKN Orlen został bowiem sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i sponsoruje starty Polaków w tej imprezie. W ubiegłym roku koncern wspierał lekkoatletów na mistrzostwach świata w Londynie. Polacy przywieźli z nich osiem medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Grupa sponsoruje również sporty motoryzacyjne, jest też organizatorem jednego z największych maratonów w Polsce.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów e-prenumeratę 'Parkietu'
i odbierz 20% ZNIŻKI na dowolny pakiet!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz