Banki

Po fiasku oferty publicznej Raiffeisen Polbank trafi do Pekao?

Wygląda na to, że trwająca budowa księgi popytu na akcje nie przyniesie Austriakom satysfakcjonującej wyceny. Zamiast debiutu na GPW bank znowu może trafić na sprzedaż, a wśród zainteresowanych ma być Pekao
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

W czwartek zakończy się budowa księgi popytu na akcje Raiffeisen Polbanku w pierwszej ofercie publicznej, wtedy też poznamy cenę sprzedaży walorów przez Raiffeisen Bank International (oferta obejmuje 15 proc. kapitału). Zapisy zakończą się w przyszły wtorek, ale samo przeprowadzanie transakcji jest wątpliwe.

Powrót do sprzedaży

Z dotychczasowych informacji wynikało, że inwestorzy żądają dużego dyskonta do wartości księgowej (nawet poniżej 0,5), a RBI nie zamierza ponosić strat na sprzedaży akcji, więc odstąpi od wymaganej przez Komisję Nadzoru Finansowego sprzedaży akcji banku. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie RBI może wrócić do pomysłu sprzedaży banku poza GPW, a zainteresowanym ma być Pekao. Nie uzyskaliśmy potwierdzenia tych informacji w Pekao, RBI i Raiffeisen Polbanku – przedstawiciele instytucji odmówili komentarza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu za jedyne 69zł na miesiąc.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz