Banki

Zmiany w Raiffeisen Polbanku

Do zarządu banku został powołany Werner Georg Mayer. Kierownictwo zdecydowało też o dokonaniu odpisu całkowitej wartości marki Polbank.
Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz

Rada nadzorcza Raiffeisen Bank Polska powołała 18 kwietnia 2017 r. Wernera Georga Mayera do pełnienia funkcji członka zarządu nadzorującego zarządzanie obszarem operacji i IT (z zastrzeżeniem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego, o ile taka zgoda okaże się konieczna). Werner Georg Mayer zastąpi Ryszarda Drużyńskiego, który ustąpił z tego stanowiska z końcem stycznia 2017 r.

Werner Georg Mayer karierę zawodową w Grupie Raiffeisen Bank Internarional rozpoczął w 2009 r. na stanowisku menedżerskim w obszarze IT. W latach 2012-13 brał udział w przygotowaniu i nadzorowaniu prac związanych z fuzją Raiffeisen Bank Polska i Polbank EFG. W latach 2013-16 odpowiadał za restrukturyzację Raiffeisen Banka w Słowenii, będąc członkiem zarządu nadzorującym obszary operacji i IT, finansów oraz zarządzania ryzykiem. Po sprzedaży w czerwcu 2016 r. przez RBI banku w Słowenii Werner Georg Mayer powrócił do centrali grupy, zostając doradcą zarządu RBI.

Jego wcześniejsze doświadczenia obejmowały pracę w firmach technologicznych oraz w austriackim sektorze bankowym. Mayer ukończył studia z zakresu finansów i handlu na Uniwersytecie Nauk Stosowanych BFI w Wiedniu oraz podyplomowy program MBA na Uniwersytecie Dunajskim w Krems.

Zarząd banku zdecydował też o odpisaniu wartości marki „Polbank" w kwocie 114 mln zł, co wpłynie na obniżenie wyniku finansowego banku i grupy za I kwartał tego roku o 92,3 mln zł netto. Spisanie to ma charakter księgowy i jest zgodne z międzynarodowymi standardami rachunkowości, ale dopiero co, bo w raporcie rocznym opublikowanym w połowie marca, dokonano odpisów na utratę wartości: marki "Polbank" w wysokości 86 mln zł oraz wartości firmy (ang. goodwill) w wysokości 33 mln zł i na koniec 2016 r. wartość użytkowa marki „Polbank" wyceniona była na 114 mln zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły