Banki

BGŻ BNP Paribas: Rozmowy przebiegają dobrze

Due diligence Raiffeisen Polbanku nadal trwa, a rozmowy między jego austriackim właścicielem Raiffeisen Bank International i francuskim BNP Paribas, którego polski bank BGŻ BNP Paribas może dokonać przejęcia, zdaniem wiedeńskiego dziennika „Die Presse" przebiegają „bardzo dobrze".

Przemysław Gdański, prezes BGŻ BNP Paribas

Foto: materiały prasowe

Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku.

Foto: materiały prasowe

O tym, że BGŻ BNP Paribas, szósty co do wielkości bank w Polsce, jest zainteresowany Raiffeisen Polbankiem, dziesiątym graczem na naszym rynku, „Parkiet" pisał na początku stycznia. Jednak wtedy zaznaczaliśmy, że zainteresowanie polsko-francuskiego banku i trwające due diligence nie przesądzają sprawy. Także teraz nie ma jeszcze decyzji, ale wygląda na to, że strony zmierzają ku osiągnięciu porozumienia. „Die Presse" twierdzi, że decyzja o przejęciu może zostać podjęta jeszcze w marcu.

– Doniesienia medialne dotyczące potencjalnych transakcji często okazują się trafne, ale bywają też zbyt optymistyczne – mówi dość enigmatycznie jeden z naszych informatorów. Może to sugerować, że sprawa wciąż nie jest przesądzona, a podawany termin podjęcia decyzji, czyli marzec, może być zbyt wczesny.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów e-prenumeratę 'Parkietu'
i odbierz 20% ZNIŻKI na dowolny pakiet!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz