Banki

BGŻ BNP Paribas: Rozmowy przebiegają dobrze

Due diligence Raiffeisen Polbanku nadal trwa, a rozmowy między jego austriackim właścicielem Raiffeisen Bank International i francuskim BNP Paribas, którego polski bank BGŻ BNP Paribas może dokonać przejęcia, zdaniem wiedeńskiego dziennika „Die Presse" przebiegają „bardzo dobrze".

Przemysław Gdański, prezes BGŻ BNP Paribas

Foto: materiały prasowe

Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku.

Foto: materiały prasowe

O tym, że BGŻ BNP Paribas, szósty co do wielkości bank w Polsce, jest zainteresowany Raiffeisen Polbankiem, dziesiątym graczem na naszym rynku, „Parkiet" pisał na początku stycznia. Jednak wtedy zaznaczaliśmy, że zainteresowanie polsko-francuskiego banku i trwające due diligence nie przesądzają sprawy. Także teraz nie ma jeszcze decyzji, ale wygląda na to, że strony zmierzają ku osiągnięciu porozumienia. „Die Presse" twierdzi, że decyzja o przejęciu może zostać podjęta jeszcze w marcu.

– Doniesienia medialne dotyczące potencjalnych transakcji często okazują się trafne, ale bywają też zbyt optymistyczne – mówi dość enigmatycznie jeden z naszych informatorów. Może to sugerować, że sprawa wciąż nie jest przesądzona, a podawany termin podjęcia decyzji, czyli marzec, może być zbyt wczesny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz