Analizy

Które akcje lepiej już sprzedać?

Hossa na warszawskim parkiecie trwa w najlepsze. Perspektywy na najbliższe miesiące również napawają optymizmem. Przyjrzeliśmy się jednak spółkom, które zdaniem analityków są już przewartościowane.
Foto: AFP

Zdecydowana większość rekomendacji wydanych przez analityków w ostatnich tygodniach jest pozytywna. Przeważają zalecenia „trzymaj", „akumuluj" i „kupuj". Trudno się temu dziwić. Na warszawskiej giełdzie trwa hossa, krajowa gospodarka przyspiesza, spada bezrobocie, notowane są wieloletnie maksima dynamiki produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej. Wszystkie te czynniki korzystnie wpływają na wzrost zysków firm notowanych na GPW. A to powinno przekładać się na wzrost ich wycen. Przyjrzeliśmy się jednak spółkom, które według analityków są już drogie i lepiej ograniczać ich udział w portfelu.

Drogie buty i ubrania

Foto: GG Parkiet

Według Konrada Księżopolskiego, szefa analityków Haitong Banku, fundamenty CCC i LPP nie potwierdzają tak wysokich wycen tych spółek. Akcje odzieżowego giganta ceni na 4888 zł, podczas gdy w czwartek kosztowały 6280 zł. Kilka dni temu analitycy Wood & Company też obniżyli rekomendację dla LPP do „sprzedaj" z „trzymaj", ustalając cenę docelową na 5528 zł. DM BOŚ obniżył z kolei rekomendacje do „trzymaj" z „kupuj". Papiery wycenia na 6846 zł. – Od początku roku akcje LPP zdrożały o ok. 10 proc. w oczekiwaniu na dobre wyniki sprzedażowe nowej kolekcji wiosna–lato. W marcu i kwietniu dynamika sprzedaży nie była jednak zbyt imponująca – ocenia Księżopolski.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Już teraz zamów teraz e-prenumeratę na 2018 rok!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz