Analizy

Małe i średnie spółki. Osiem „misiów” do portfela na 2018 r.

Małe i średnie spółki wrócą do łask inwestorów – twierdzą eksperci. Analitycy i zarządzający wytypowali osiem firm, których notowania powinny prezentować się lepiej niż WIG w tym roku.
Foto: materiały prasowe

W ostatnim czasie wśród analityków i zarządzających dominują głosy, że w 2018 r. do łask inwestorów wrócą małe i średnie spółki, czyli tzw. misie, które w ostatnich miesiącach radziły sobie wyraźnie słabiej niż blue chips. Eksperci wytypowali osiem „misiów", których notowania w najbliższych 12 miesiącach powinny zachowywać się wyraźnie lepiej niż WIG.

Meble, mieszkania i części samochodowe

– Gdybym na dzień dzisiejszy miał postawić tylko na jedną spółkę w perspektywie 12 miesięcy, mój typ padłby na LC Corp – mówi Dawid Stolarek, doradca inwestycyjny w EFIX DM. – Rynek nieruchomości wydaje się nadal daleki od przegrzania, zwłaszcza segment deweloperski wbrew wcześniejszym obawom powinien nadal generować wysokie stopy zwrotu. LC Corp pomimo odnotowanego w ostatnim czasie wzrostu notowań pozostaje tanią spółką, biorąc pod uwagę podstawowe wskaźniki wykorzystywane przy wycenach metodą porównawczą – mówi. Dodaje, że solidne wrażenie robi zarówno portfel posiadanych nieruchomości komercyjnych, jak i dynamika sprzedawanych lokali mieszkaniowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz