Analizy

Małe i średnie spółki. Osiem „misiów” do portfela na 2018 r.

Małe i średnie spółki wrócą do łask inwestorów – twierdzą eksperci. Analitycy i zarządzający wytypowali osiem firm, których notowania powinny prezentować się lepiej niż WIG w tym roku.
Foto: materiały prasowe

W ostatnim czasie wśród analityków i zarządzających dominują głosy, że w 2018 r. do łask inwestorów wrócą małe i średnie spółki, czyli tzw. misie, które w ostatnich miesiącach radziły sobie wyraźnie słabiej niż blue chips. Eksperci wytypowali osiem „misiów", których notowania w najbliższych 12 miesiącach powinny zachowywać się wyraźnie lepiej niż WIG.

Meble, mieszkania i części samochodowe

– Gdybym na dzień dzisiejszy miał postawić tylko na jedną spółkę w perspektywie 12 miesięcy, mój typ padłby na LC Corp – mówi Dawid Stolarek, doradca inwestycyjny w EFIX DM. – Rynek nieruchomości wydaje się nadal daleki od przegrzania, zwłaszcza segment deweloperski wbrew wcześniejszym obawom powinien nadal generować wysokie stopy zwrotu. LC Corp pomimo odnotowanego w ostatnim czasie wzrostu notowań pozostaje tanią spółką, biorąc pod uwagę podstawowe wskaźniki wykorzystywane przy wycenach metodą porównawczą – mówi. Dodaje, że solidne wrażenie robi zarówno portfel posiadanych nieruchomości komercyjnych, jak i dynamika sprzedawanych lokali mieszkaniowych.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Już teraz zamów teraz e-prenumeratę na 2018 rok!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz